sobota, 7 kwietnia 2012

Mini iPad nie jest daleko

Tytuł: Mini iPad nie jest daleko


 W laboratorium testuje się nowy tablet Apple iPad zmniejszony model z ekranem o przekątnej 7.85 cala. Decyzja dotycząca ewentualnego uwolnienia tego modelu w produkcji masowej, jest nadal w toku.

Wzmianki o tym, że w przyszłości, Apple wciąż może wydać nową pomniejszony model iPada tablet z ekranem do 7.85 cali, już są znane od dłuższego czasu.


Teraz jednak informacja została podana przez znanego komentatora IT John Gruber, podczas jego rozmowy w sprawie transferu talk-show. Według informacji otrzymanych od firmy Apple, firma opracowała już prototyp 7,85-calowy tablet o rozdzielczości 1024 × 768 pikseli i jest obecnie testowany w jednym z jego laboratoriów.
"Słyszałem od kilku osób, że uwolnienie iPad Mini - to jeden z pomysłów, które są teraz rozważa" - powiedział Gruber. Jednak, czy to urządzenie jest dopuszczone do obrotu masowej nie jest jeszcze znana.
 Według źródeł, wysokość nowego małego  iPada będzie w przybliżeniu równa szerokości bieżącej wersji tabletu Apple. John Gruber uważa, że ​​mały rozmiar ekranu nie zmieni funkcjonalność urządzenia, które jest  dość wygodne. "Istnieją pewne obszary, w których tekst na ekranie wydaje się nieco zbyt mały, ale to nie jest problem" - powiedział ekspert.Tańszy iPad z mniejszym ekranie pomoże Apple lepiej konkurować z firmą Samsung, która urządzenia o przekątnej 5,3 cala ( Galaxy) w segmencie do 10,1 cali oraz z  firmą Amazon która, w listopadzie ubiegłego roku zaczęła produkować 7-calowy Tablet za 199 dolarów. Tablet  Samsunga i Amazona - Kindle jest oparty na platformie konkurencyjnej - Android. 


John Gruber Zakłada też, że premiera iPada mini odbędzie się na zbliżającej się konferencji Worldwide Developers Conference, gdzie Apple prawdopodobnie wprowadzi nowy model iPhone.
 Mnie osobiście bardzo ciekawi cena nowego iPada Mini.
Jaka będzie??
Macie propozycje?  napiszcie

Brak komentarzy: